Prawie co trzeci start-up w Polsce ma wśród założycieli kobietę. Tylko niewielka część z nich tworzy go w obszarze technologicznym czy naukowym. Dodatkowo co piąta studentka uczelni technicznej nie wie, czym jest start-up technologiczny. Te dane wskazują na to, że potencjał technologicznej przedsiębiorczości kobiet jest tylko w niewielkim stopniu zagospodarowany. Wsparcie pań związanych z tym obszarem to priorytet programu Girls go start-up! Academy, do którego aplikować można do 24 listopada. Inicjatorzy chcą tworzyć w Polsce Kobiecą Dolinę Krzemową.   – Kobiety mają problem z uwierzeniem w siebie, stoją z boku, obserwują, wykonują role mniej frontowe. Mężczyźni łatwiej idą do przodu. Poza...
Praca zdalna to wybór, którego dokonujemy z wielu powodów. Niektóre z nas muszą zajmować się rodziną lub nie wyobrażają sobie rozstania z najbliższymi na kilka miesięcy, by podjąć pracę z dala od miejsca zamieszkania. Inni zbyt dużo czasu spędzają w ruchu, by tracić dodatkowo czas na dojazdy do biura. Są też takie kobiety, które po prostu nie potrafią skoncentrować się w biurze i panująca w nim atmosfera jest dla nich tak rozpraszająca, że nie są w stanie praktycznie niczego zrobić. Trzeba jednak być ostrożnym, bo praca zdalna wbrew pozorom nie jest taka prosta. Istnieje wiele błędów często popełnianych przez osoby...
I. Konkurs na film krótkometrażowy (30 minut)   Aby wziąć udział w konkursie należy złożyć: pakiet, w którego skład wchodzą: okładka (na której powinny znaleźć się: tytuł, autor, gatunek, logline), jednostronicowe streszczenie fabuły, prawidłowo sformatowany scenariusz (maksymalnie 30 stron).   Nagroda główna: 5 000 złotych.   Konkurs na scenariusz filmu krótkometrażowego jest jednoetapowy.   Adresy: Pakiet wraz z formularzem osobowym wypełnionym na przygotowanym przez Organizatorów szablonie należy przesłać listem poleconym lub dostarczyć osobiście w czterech wydrukowanych egzemplarzach w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 stycznia 2018, godz. 10:30 na adres: Warszawska Szkoła Filmowa ul. Generała Zajączka 7 01-518 Warszawa z dopiskiem: „Script Fiesta KONKURS” lub...
Braster - system domowej profilaktyki raka piersi. Poprzez kontakt z gruczołem piersiowym odwzorowuje jej obraz termograficzny. Może wychwycić nawet 3 milimetrowe zmiany. W procesie interpretacji badania ważny jest udział lekarzy radiologów, którzy w razie wykrycia niepokojących zmian, przekazują pacjentce wskazówki dotyczące dalszego postępowania diagnostycznego.     Kobiety, które zachorowały na raka piersi często podkreślają, że w ich najbliższym otoczeniu rzadko poruszano temat badań profilaktycznych. Boimy się o tym rozmawiać, a strach blokuje impuls kontrolny, który bywa kluczowy w ratowaniu życia. Psychoonkolog Adrianna Sobol od lat tłumaczy Polkom, że dbanie o siebie ma status bezcennego nawyku, jest też przejawem troski o tych, których...
Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA została Człowiekiem Corporate Governance 2017. To osoba, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce. Tytuł przyznano po raz trzeci w trakcie tegorocznego, siódmego już spotkania „Konferencji Rada Nadzorcza”, poświęconego praktycznym aspektom sprawowania kontroli i nadzoru właścicielskiego.   Konferencja Rada Nadzorcza to jedno z najistotniejszych wydarzeń w Polsce poświęcone tematyce rad nadzorczych. Miejsce spotkania przedstawicieli corporate governance, gdzie dokonuje się merytoryczna i rzeczowa wymiana doświadczeń oraz omówienie zagadnień i problemów związanych z nadzorem właścicielskim. Zwieńczeniem konferencji jest ceremonia przyznania wyróżnienia „Człowiek Corporate Governance”.   W ubiegłym roku wyróżniono Wiesława...
Małe i mikrofirmy mogą ubiegać się o pożyczkę na korzystnych warunkach w Agencji Rozwoju Przemysłu. Wsparcie może opiewać na kwotę do 2 mln zł. Jako pierwsza skorzystała z tej opcji firma Ermax z Dąbrowy Górniczej. Choć produkt jest nowy, ARP zdążyło już udzielić kilku podobnych kredytów.     Dla kogo i na co pożyczka z ARP?   - Pożyczki na innowacje są przeznaczone dla każdego rodzaju firmy, także – co jest całkowitą nowością w ARP – dla małych i średnich przedsiębiorców. Nie interesuje nas, na co firma przeznaczy te pieniądze: może to być pożyczka obrotowa, pożyczka na linię produkcyjną, interesuje nas, aby firma...
Braster - system domowej profilaktyki raka piersi. Poprzez kontakt z gruczołem piersiowym odwzorowuje jej obraz termograficzny. Może wychwycić nawet 3 milimetrowe zmiany. W procesie interpretacji badania ważny jest udział lekarzy radiologów, którzy w razie wykrycia niepokojących zmian, przekazują pacjentce wskazówki dotyczące dalszego postępowania diagnostycznego.     Kobiety, które zachorowały na raka piersi często podkreślają, że w ich najbliższym otoczeniu rzadko poruszano temat badań profilaktycznych. Boimy się o tym rozmawiać, a strach blokuje impuls kontrolny, który bywa kluczowy w ratowaniu życia. Psychoonkolog Adrianna Sobol od lat tłumaczy Polkom, że dbanie o siebie ma status bezcennego nawyku, jest też przejawem troski o tych, których...

Fotografia z archiwum Lublin112.pl

 

Poczekalnia nie generuje dochodu, ale może skutecznie przyciągać lub odpychać klientów. Jak urządzić poczekalnię, by maksymalnie wykorzystać jej możliwości?

 

Oczekiwanie - nikt z nas nie lubi tego momentu, gdy bezsilnie obserwujemy, jak ucieka czas. Nic się nie dzieje, siedzimy na krzesełkach vis a vis ściany, jeden obok drugiego. Czasem, w wytwornych pomieszczeniach zostajemy „wtopieni” w obszerną, jakże luksusową kanapę i tu też, nic się nie dzieje… Poczekalnia, miejsce odosobnienia lub irytacji klienta. Oto kilka elementów, które pomogą Tobie zmienić ten schemat:

 

Twórz spójną kompozycję

 

Poczekalnia (nawet w wersji mini) powinna być przemyślana i utrzymana w jednej konwencji. Bez względu na to, czy będzie to pomieszczenie modernistyczne, czy w stylu Ludwika XVI, istotne jest by tworzyło wyodrębnioną przestrzeń przyjazną klientom.

 

Zapewnij gościom komfort oczekiwania

 

Warto zastanowić się, co dla klienta oznacza komfort. Czy na pewno jest nim „zagnieżdżenie” się w miękkiej, przepastnej kanapie? Przebywanie wśród obcych ludzi nie skłania do przyjmowania zbyt swobodnych póz. Jeśli siedzenie ma być wygodne, powinno być niezbyt miękkie i ergonomiczne. Świetnie sprawdzają się kubełkowe krzesła lub fotele o twardym siedzisku.

 

Ważne jest umiejscowienie krzeseł. Pamiętaj, że:

  • niechętnie siadamy plecami do drzwi,
  • najbezpieczniej czujemy się, gdy za plecami mamy ścianę,
  • lubimy mieć przed sobą szeroki horyzont,
  • wpatrywanie się w ścianę będącą w małej odległości od oczu jest irytujące,
  • rodzice zawsze zajmują miejsca, z których mogą obserwować swoje dzieci,
  • każdy z nas ma własną, nienaruszalną przestrzeń, z której niechętnie rezygnuje.


Aby zaspokoić podstawowe potrzeby gości, można ustawić krzesła bokiem do wejścia. Dobrym wyjściem jest umiejscowienie ich tyłem do ściany, zachowując przy tym, jak najwięcej przestrzeni z przodu oraz po bokach osoby czekającej na usługę. Jeśli tworzysz strefę zabaw dla dzieci, postaw w pobliżu krzesła lub fotele dla rodziców.

 

Nie rezygnuj ze strefy malucha. Zajęte dziecko to spokojniejszy rodzic, to także bezpieczeństwo Twoich narzędzi pracy i brak opóźnień. Zwracaj uwagę, by zabawki, które oddajesz do dyspozycji maluchów nie tylko myć, ale też dezynfekować.


 

Większość przedsiębiorców dba o udostępnienie barku z napojami w poczekalni, dlatego nie omawiamy zbyt szeroko tej kwestii. Jest to jednak jeden z podstawowych elementów, o których powinieneś pamiętać.

 

Stwórz strefy prywatności

 

Świetnym rozwiązaniem w poczekalni jest stolik lub stoliki rozstawione podobnie, jak w kawiarniach. Meble, na których można postawić kubek, laptopa, rozłożyć gazetę i w miarę swobodnie operować, dają oczekującym sporo prywatności i możliwości zagospodarowania wolnego czasu.

Popatrz, jak zachowują się ludzie na lubelskim lotnisku.

To miejsce idealnie pokazuje, jak bardzo klient może być zajęty swoimi sprawami, jeśli stworzy mu się ku temu odpowiednie warunki. Cierpliwość tych osób ma z pewnością rozleglejsze granice, niż klientów usadowionych w korytarzu na szeregowo połączonych krzesełkach.                   

                                                                                                                                                                                                                                                                                Fotografia udostępniona przez Lublin112.pl

 

Daj klientom poczucie kontroli własnego czasu

 

Klienci cenią sobie możliwość kontrolowania okresu oczekiwania, to pozwala im lepiej rozplanować własne zadania. W jaki sposób możesz to zrobić? Okienko w serwisie samochodowym z widokiem na naprawiane auto, monitor obrazujący postęp prac, czy coś w rodzaju elektronicznego minutnika powinny zdać egzamin.

 

Pozwól gościom popracować

 

Tak, popracować. W dzisiejszych czasach, rzadko kto nadąża za ilością nagromadzonych obowiązków. Udostępnienie Wi-Fi to absolutne „must have” poczekalni. Mając do dyspozycji internet, wygodne krzesło, stolik obszerny na tyle, by pomieścić laptopa i szklankę z napojem, można wypełnić lukę w terminarzu i pozbyć się poczucia straconego czasu.

 

Zadbaj o rozrywkę

 

Poczekalnia przed gabinetem dentystycznym to jeden z najbardziej jaskrawych przykładów, w których zszarpane nerwy klienta, w skrajnych przypadkach, mogą go ponieść jak najdalej od tego miejsca. Twoim zadaniem jest znalezienie rozwiązania, które powstrzyma odwiedzających przed tego rodzaju pomysłami.

 

Zazwyczaj do dyspozycji mamy radio lub telewizję. Z punktu widzenia klienta jest to jednak rozwiązanie dość mizerne. Twój gość może przecież słuchać zupełnie innych stacji, czy oglądać odmienne programy telewizyjne od tych, które mu serwujesz.

 

Ciekawym rozwiązaniem może być wyposażenie poczekalni w Voco V-spot. Niedroga kolumna aktywna z obsługą Spotify, YouTube.com, radia internetowego i z wieloma innymi funkcjami może skutecznie zachęcić klienta do pozostania w poczekalni. Kolumna to jednocześnie odtwarzacz plików m.in. z pendrive'ów, tabletów, komputerów, smartfonów, itp. urządzeń. Przesyła muzykę i filmy You Tube do telewizora, wieży hi-fi, projektora, czy soundbara znajdującego się w poczekalni. Zatem Twój gość ma możliwość oglądania i odsłuchiwania tego, co sam wybierze.

                                                                                                                             Materiał udostępniony przez firmę Rafko, dystrybutora sprzętu audiofilskiego

 

 

Pomyśl o własnym interesie

 

Wizytówki w zasięgu rąk klienta to tradycyjny i sprawdzony sposób na promocję firmy. Tego elementu nie można pominąć. Warto jednak wykorzystać te kilka minut oczekiwania do przedstawienia Twojej firmy, prac lub idei w przystępnej, mniej oficjalnej formie.

 

Jeśli zdecydujesz się na udostępnienie klientom tableta, możesz w nim zamieścić zdjęcia przedstawiające pracę Twojej firmy, pracowników na szkoleniach, Wasze wyjazdy, czy spotkania po pracy. Do dyspozycji masz infografiki, prezentacje, czyli wszystko to, co w krótkim czasie może wzbudzić w Twoich gościach pozytywne emocje i sprawić, że będą bardziej lojalni.

 

Pozostaw na stoliku krótką ankietę, dzięki której możesz dowiedzieć się m.in.:

  • jak nabywca zdobył informację o Twojej firmie,

  • jakie usługi warto włączyć do oferty (podaj opcje do wyboru, nie każ klientowi tworzyć oferty za Ciebie),

  • co klient ceni najbardziej, np.: wysoką jakość usług, krótkie terminy, ceny, itp.

 

Mamy nadzieję, że ten artykuł zainspiruje Ciebie do nowego podejścia w kwestii urządzania poczekalni i do baczniejszego przyglądania się zachowaniom i potrzebom własnych klientów.

 

Jeśli masz inne pomysły, którymi chcesz się z nami podzielić, zapraszamy do komentowania.

 

Anna Nowak

 

7 sposobów na atrakcyjną poczekalnię

KARIERA KOBIETY

NOWOŚĆ!!!

50 LEKCJI  J. NIEMIECKIEGO

 

 

© 2016 Kariera Kobiety