Prawie co trzeci start-up w Polsce ma wśród założycieli kobietę. Tylko niewielka część z nich tworzy go w obszarze technologicznym czy naukowym. Dodatkowo co piąta studentka uczelni technicznej nie wie, czym jest start-up technologiczny. Te dane wskazują na to, że potencjał technologicznej przedsiębiorczości kobiet jest tylko w niewielkim stopniu zagospodarowany. Wsparcie pań związanych z tym obszarem to priorytet programu Girls go start-up! Academy, do którego aplikować można do 24 listopada. Inicjatorzy chcą tworzyć w Polsce Kobiecą Dolinę Krzemową.   – Kobiety mają problem z uwierzeniem w siebie, stoją z boku, obserwują, wykonują role mniej frontowe. Mężczyźni łatwiej idą do przodu. Poza...
Praca zdalna to wybór, którego dokonujemy z wielu powodów. Niektóre z nas muszą zajmować się rodziną lub nie wyobrażają sobie rozstania z najbliższymi na kilka miesięcy, by podjąć pracę z dala od miejsca zamieszkania. Inni zbyt dużo czasu spędzają w ruchu, by tracić dodatkowo czas na dojazdy do biura. Są też takie kobiety, które po prostu nie potrafią skoncentrować się w biurze i panująca w nim atmosfera jest dla nich tak rozpraszająca, że nie są w stanie praktycznie niczego zrobić. Trzeba jednak być ostrożnym, bo praca zdalna wbrew pozorom nie jest taka prosta. Istnieje wiele błędów często popełnianych przez osoby...
I. Konkurs na film krótkometrażowy (30 minut)   Aby wziąć udział w konkursie należy złożyć: pakiet, w którego skład wchodzą: okładka (na której powinny znaleźć się: tytuł, autor, gatunek, logline), jednostronicowe streszczenie fabuły, prawidłowo sformatowany scenariusz (maksymalnie 30 stron).   Nagroda główna: 5 000 złotych.   Konkurs na scenariusz filmu krótkometrażowego jest jednoetapowy.   Adresy: Pakiet wraz z formularzem osobowym wypełnionym na przygotowanym przez Organizatorów szablonie należy przesłać listem poleconym lub dostarczyć osobiście w czterech wydrukowanych egzemplarzach w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 stycznia 2018, godz. 10:30 na adres: Warszawska Szkoła Filmowa ul. Generała Zajączka 7 01-518 Warszawa z dopiskiem: „Script Fiesta KONKURS” lub...
Braster - system domowej profilaktyki raka piersi. Poprzez kontakt z gruczołem piersiowym odwzorowuje jej obraz termograficzny. Może wychwycić nawet 3 milimetrowe zmiany. W procesie interpretacji badania ważny jest udział lekarzy radiologów, którzy w razie wykrycia niepokojących zmian, przekazują pacjentce wskazówki dotyczące dalszego postępowania diagnostycznego.     Kobiety, które zachorowały na raka piersi często podkreślają, że w ich najbliższym otoczeniu rzadko poruszano temat badań profilaktycznych. Boimy się o tym rozmawiać, a strach blokuje impuls kontrolny, który bywa kluczowy w ratowaniu życia. Psychoonkolog Adrianna Sobol od lat tłumaczy Polkom, że dbanie o siebie ma status bezcennego nawyku, jest też przejawem troski o tych, których...
Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA została Człowiekiem Corporate Governance 2017. To osoba, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce. Tytuł przyznano po raz trzeci w trakcie tegorocznego, siódmego już spotkania „Konferencji Rada Nadzorcza”, poświęconego praktycznym aspektom sprawowania kontroli i nadzoru właścicielskiego.   Konferencja Rada Nadzorcza to jedno z najistotniejszych wydarzeń w Polsce poświęcone tematyce rad nadzorczych. Miejsce spotkania przedstawicieli corporate governance, gdzie dokonuje się merytoryczna i rzeczowa wymiana doświadczeń oraz omówienie zagadnień i problemów związanych z nadzorem właścicielskim. Zwieńczeniem konferencji jest ceremonia przyznania wyróżnienia „Człowiek Corporate Governance”.   W ubiegłym roku wyróżniono Wiesława...
Małe i mikrofirmy mogą ubiegać się o pożyczkę na korzystnych warunkach w Agencji Rozwoju Przemysłu. Wsparcie może opiewać na kwotę do 2 mln zł. Jako pierwsza skorzystała z tej opcji firma Ermax z Dąbrowy Górniczej. Choć produkt jest nowy, ARP zdążyło już udzielić kilku podobnych kredytów.     Dla kogo i na co pożyczka z ARP?   - Pożyczki na innowacje są przeznaczone dla każdego rodzaju firmy, także – co jest całkowitą nowością w ARP – dla małych i średnich przedsiębiorców. Nie interesuje nas, na co firma przeznaczy te pieniądze: może to być pożyczka obrotowa, pożyczka na linię produkcyjną, interesuje nas, aby firma...
Braster - system domowej profilaktyki raka piersi. Poprzez kontakt z gruczołem piersiowym odwzorowuje jej obraz termograficzny. Może wychwycić nawet 3 milimetrowe zmiany. W procesie interpretacji badania ważny jest udział lekarzy radiologów, którzy w razie wykrycia niepokojących zmian, przekazują pacjentce wskazówki dotyczące dalszego postępowania diagnostycznego.     Kobiety, które zachorowały na raka piersi często podkreślają, że w ich najbliższym otoczeniu rzadko poruszano temat badań profilaktycznych. Boimy się o tym rozmawiać, a strach blokuje impuls kontrolny, który bywa kluczowy w ratowaniu życia. Psychoonkolog Adrianna Sobol od lat tłumaczy Polkom, że dbanie o siebie ma status bezcennego nawyku, jest też przejawem troski o tych, których...

bLiczba bezdomnych psów rośnie w Polsce z roku na rok. Szacuje się, że w schroniskach przebywa ich 100 tys., a kolejne 400 tys. jest pod opieką różnych fundacji. Niestety, adopcje dotyczą przede wszystkim psów młodych, a nowi właściciele kierują się przede wszystkim uroczym wyglądem szczeniaka. Wiele takich adopcji z powodu niedopasowania charakterów, stylu życia czy zwykłego znudzenia się pupilem kończy się powrotem psiaka do schroniska. 

 

W Polsce jest ponad pół miliona bezdomnych psów i niestety z roku na rok ta liczba wzrasta. Zgodnie z ewidencjami jest ich tylko 100 tys., natomiast ewidencje są prowadzone jedynie przez gminy i schroniska. Nigdzie nie są ujęte psy, które są pod opieką wielu fundacji, a tych fundacji jest kilka tysięcy – mówi Aleksandra Grynczewska, prezes Fundacji Zwierzęca Polana.

 

 

Pies, a Twój charakter i styl życia

 

Szukając psa do adopcji, trzeba się kierować nie tylko jego wyglądem czy wiekiem. Duże znaczenie ma także styl naszego życia, ilość wolnego czasu, a także warunki lokalowe. Dobrze dopasowany pies może się stać idealnym przyjacielem dla dzieci, towarzyszem, dzięki któremu starsi ludzie będą bardziej aktywni, a biegacz nie będzie czuł się samotny podczas swojego treningu.

 

Przede wszystkim kierujmy się naszym charakterem, osobowością, tym, w jaki sposób spędzamy czas. Jeżeli jesteśmy osobami aktywnymi, to szukajmy psa, który będzie nam towarzyszył przy bieganiu, przy jeździe na rowerze. Jeżeli jesteśmy osobami mało ruchliwymi, szukajmy psa, który tego ruchu również nie będzie potrzebował – tłumaczy Aleksandra Grynczewska.

 

 

Pies ze schroniska to istota po przejściach

 

Psy, które przebywają w schroniskach, często mają za sobą traumatyczne przeżycia. W tej sytuacji niełatwo będzie szybko zdobyć ich sympatię. Zwierzęta czują zarówno radość, jak i strach, ból czy frustrację. To, w jaki sposób wybierzemy sobie psa, będzie miało wpływ na dalsze nasze relacje z pupilem.

 

Musimy zdać sobie sprawę z tego, z jakimi problemami psa jesteśmy sobie w stanie poradzić i jakie przejścia jesteśmy w stanie zaakceptować. Trzeba znaleźć zoopsychologa, który jest w stanie nam pomóc i popracować z takim psem. Są ludzie, którzy doskonale sobie radzą z psami, które do końca życia się czegoś boją, ruchu czy jakichś przedmiotów, więc tutaj kwestia tego, na co jesteśmy gotowi i z czym jesteśmy sobie w stanie poradzić, żeby takiego przyjaciela mieć przy sobie – podkreśla Aleksandra Grynczewska.

 

 

Spotkajmy się

 

Dlatego wybór pupila nie może być dokonywany tylko za pośrednictwem internetu czy telefonicznego zamówienia. Trzeba się samemu wybrać do schroniska i na miejscu ocenić sytuację.

 

Bardzo wiele rzeczy jesteśmy w stanie ocenić, spotykając się z psami osobiście. Na miejscu zobaczymy, ile ten pies ma siły, jak się zachowuje i tak naprawdę jesteśmy w stanie w trakcie takiego jednego czy drugiego spaceru dowiedzieć się bardzo dużo o nim – wyjaśnia Aleksandra Grynczewska.

 

 

Droga do nowego domu

 

Charaktery i potrzeby psów są dokładnie analizowane poprzez wywiady środowiskowe i behawioralne obserwacje zwierząt w domach tymczasowych. Pracownicy schronisk i fundacji dbają również o to, by zwierzęta trafiały w dobre ręce odpowiedzialnych właścicieli.

 

U nas procedura jest taka, że osoba, która chce adoptować psa, najpierw kontaktuje się z nami pisemnie, dostaje ankietę i my na jej podstawie dowiadujemy się pewnych rzeczy o danym człowieku. Jeżeli od razu wiemy, że np. to nie są warunki dla danego psa, to po prostu proponujemy innego psa. Następnie jest spotkanie z tym psem, zapoznanie i dopiero zapada decyzja, czy pies odjeżdża z nowym opiekunem, czy zostaje i szuka domu dalej – mówi Aleksandra Grynczewska.

 

 

Dopasowani kompani

 

Czasem wystarczy jedno spotkanie z nowym właścicielem, a innym razem – pies potrzebuje więcej czasu, by przekonać się do nowego opiekuna.

 

To wszystko zależy tak naprawdę od psa i tu trzeba być mocno elastycznym, nie ma określonego szablonu, ponieważ nie jesteśmy w stanie znaleźć szablonu do psów, każdy jest inny i każdy ma swoją osobowość. Są psy, które z racji swojego charakteru wymagają kilku spotkań, bo po prostu będą traktowały tę osobę jako obcą i nie da rady ich zabrać – mówi Aleksandra Grynczewska.

 

Dlatego właśnie Fundacja Zwierzęca Polana rozpoczęła pierwszą w Polsce kampanię społeczną promującą odpowiedzialną adopcję dorosłych psów. Kampania „Dopasowani kompani” ma zwrócić uwagę na problem bezrefleksyjnej adopcji psów i promować podejmowanie świadomych decyzji w tym zakresie w oparciu o dopasowanie charakterologiczne właścicieli i pupili.

 

 

Schroniska wstrzymują adopcje w okresie świątecznym

 

Aleksandra Grynczewska podkreśla, że decyzja o adopcji nie może być podejmowana pochopnie. To nie jest chwilowy kaprys czy spełnienie dziecięcej zachcianki. Zwierzęta nie są też dobrym pomysłem na okolicznościowy prezent.
 

Moja fundacja zatrzymuje wydawanie zarówno dorosłych psów, jak i szczeniaków od połowy grudnia do połowy stycznia. Robi tak bardzo wiele fundacji. Pies nie może być prezentem, to jest naprawdę decyzja, od której zależy życie istoty żywej, więc tutaj nie ma takiej opcji, że nie wiemy, co kupić, kupujemy komuś psa, a ta osoba nie będzie go chciała albo będzie chciała innego. Nawet jeżeli nam się wydaje, że rozmawialiśmy sto razy z dzieckiem na ten temat, to nie można jednego roku kupić lalki, a następnego psa, bo różnica w tym przypadku jest dość duża – dodaje Aleksandra Grynczewska.

 

Cel, jaki postawiła przed sobą Fundacja Zwierzęca Polana, to pomoc w dopasowaniu jak największej liczby bezdomnych dorosłych psów do idealnych dla nich właścicieli i warunków. Na potrzeby kampanii „Dopasowani kompani” zostały zrealizowane trzy spoty reklamowe, które w lekki, humorystyczny sposób pokazują konsekwencje niedopasowania psa i człowieka. W role właścicieli psów wcielili się znani aktorzy: Anita Sokołowska, Mirosław Zbrojewicz i Piotr Stramowski.

 

 

© Newseria

 

Pies nie może być prezentem - Aleksandra Grynczewska o adopcji zwierząt ze schroniska

KARIERA KOBIETY

NOWOŚĆ!!!

50 LEKCJI  J. NIEMIECKIEGO

 

 

© 2016 Kariera Kobiety