Prawie co trzeci start-up w Polsce ma wśród założycieli kobietę. Tylko niewielka część z nich tworzy go w obszarze technologicznym czy naukowym. Dodatkowo co piąta studentka uczelni technicznej nie wie, czym jest start-up technologiczny. Te dane wskazują na to, że potencjał technologicznej przedsiębiorczości kobiet jest tylko w niewielkim stopniu zagospodarowany. Wsparcie pań związanych z tym obszarem to priorytet programu Girls go start-up! Academy, do którego aplikować można do 24 listopada. Inicjatorzy chcą tworzyć w Polsce Kobiecą Dolinę Krzemową.   – Kobiety mają problem z uwierzeniem w siebie, stoją z boku, obserwują, wykonują role mniej frontowe. Mężczyźni łatwiej idą do przodu. Poza...
Praca zdalna to wybór, którego dokonujemy z wielu powodów. Niektóre z nas muszą zajmować się rodziną lub nie wyobrażają sobie rozstania z najbliższymi na kilka miesięcy, by podjąć pracę z dala od miejsca zamieszkania. Inni zbyt dużo czasu spędzają w ruchu, by tracić dodatkowo czas na dojazdy do biura. Są też takie kobiety, które po prostu nie potrafią skoncentrować się w biurze i panująca w nim atmosfera jest dla nich tak rozpraszająca, że nie są w stanie praktycznie niczego zrobić. Trzeba jednak być ostrożnym, bo praca zdalna wbrew pozorom nie jest taka prosta. Istnieje wiele błędów często popełnianych przez osoby...
I. Konkurs na film krótkometrażowy (30 minut)   Aby wziąć udział w konkursie należy złożyć: pakiet, w którego skład wchodzą: okładka (na której powinny znaleźć się: tytuł, autor, gatunek, logline), jednostronicowe streszczenie fabuły, prawidłowo sformatowany scenariusz (maksymalnie 30 stron).   Nagroda główna: 5 000 złotych.   Konkurs na scenariusz filmu krótkometrażowego jest jednoetapowy.   Adresy: Pakiet wraz z formularzem osobowym wypełnionym na przygotowanym przez Organizatorów szablonie należy przesłać listem poleconym lub dostarczyć osobiście w czterech wydrukowanych egzemplarzach w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 stycznia 2018, godz. 10:30 na adres: Warszawska Szkoła Filmowa ul. Generała Zajączka 7 01-518 Warszawa z dopiskiem: „Script Fiesta KONKURS” lub...
Braster - system domowej profilaktyki raka piersi. Poprzez kontakt z gruczołem piersiowym odwzorowuje jej obraz termograficzny. Może wychwycić nawet 3 milimetrowe zmiany. W procesie interpretacji badania ważny jest udział lekarzy radiologów, którzy w razie wykrycia niepokojących zmian, przekazują pacjentce wskazówki dotyczące dalszego postępowania diagnostycznego.     Kobiety, które zachorowały na raka piersi często podkreślają, że w ich najbliższym otoczeniu rzadko poruszano temat badań profilaktycznych. Boimy się o tym rozmawiać, a strach blokuje impuls kontrolny, który bywa kluczowy w ratowaniu życia. Psychoonkolog Adrianna Sobol od lat tłumaczy Polkom, że dbanie o siebie ma status bezcennego nawyku, jest też przejawem troski o tych, których...
Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA została Człowiekiem Corporate Governance 2017. To osoba, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce. Tytuł przyznano po raz trzeci w trakcie tegorocznego, siódmego już spotkania „Konferencji Rada Nadzorcza”, poświęconego praktycznym aspektom sprawowania kontroli i nadzoru właścicielskiego.   Konferencja Rada Nadzorcza to jedno z najistotniejszych wydarzeń w Polsce poświęcone tematyce rad nadzorczych. Miejsce spotkania przedstawicieli corporate governance, gdzie dokonuje się merytoryczna i rzeczowa wymiana doświadczeń oraz omówienie zagadnień i problemów związanych z nadzorem właścicielskim. Zwieńczeniem konferencji jest ceremonia przyznania wyróżnienia „Człowiek Corporate Governance”.   W ubiegłym roku wyróżniono Wiesława...
Małe i mikrofirmy mogą ubiegać się o pożyczkę na korzystnych warunkach w Agencji Rozwoju Przemysłu. Wsparcie może opiewać na kwotę do 2 mln zł. Jako pierwsza skorzystała z tej opcji firma Ermax z Dąbrowy Górniczej. Choć produkt jest nowy, ARP zdążyło już udzielić kilku podobnych kredytów.     Dla kogo i na co pożyczka z ARP?   - Pożyczki na innowacje są przeznaczone dla każdego rodzaju firmy, także – co jest całkowitą nowością w ARP – dla małych i średnich przedsiębiorców. Nie interesuje nas, na co firma przeznaczy te pieniądze: może to być pożyczka obrotowa, pożyczka na linię produkcyjną, interesuje nas, aby firma...
Braster - system domowej profilaktyki raka piersi. Poprzez kontakt z gruczołem piersiowym odwzorowuje jej obraz termograficzny. Może wychwycić nawet 3 milimetrowe zmiany. W procesie interpretacji badania ważny jest udział lekarzy radiologów, którzy w razie wykrycia niepokojących zmian, przekazują pacjentce wskazówki dotyczące dalszego postępowania diagnostycznego.     Kobiety, które zachorowały na raka piersi często podkreślają, że w ich najbliższym otoczeniu rzadko poruszano temat badań profilaktycznych. Boimy się o tym rozmawiać, a strach blokuje impuls kontrolny, który bywa kluczowy w ratowaniu życia. Psychoonkolog Adrianna Sobol od lat tłumaczy Polkom, że dbanie o siebie ma status bezcennego nawyku, jest też przejawem troski o tych, których...

Możesz dołączyć do elitarnego grona absolwentów Jesiennej Szkoły Leszka Balcerowicza. Spotkasz się z najlepszymi w Polsce ekspertami w dziedzinie ekonomii, prawa i mediów. Nagrodą specjalną w konkursie jest trzytygodniowy letni staż (lipiec/sierpień 2017 r.) w Institute of Economic Affairs w Londynie (z opłaconymi kosztami przelotu i zakwaterowania).

 

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 25-27 listopada 2016 r. (rozpoczęcie w piątek o godz. 14:00, zakończenie w niedzielę o 16:30) w Warszawie.

 

Aby wziąć udział w konkursie należy napisać pracę na jeden z poniższych tematów i przesłać ją poprzez specjalny formularz do 31 października br.

 

 

Tematy prac

 

1. UE na straży wolności gospodarczej i konkurencji w Europie. Studium przypadku.

2. Biurokracja nie jest receptą na rozwój gospodarczy i innowacyjność. Studium przypadku.

 

Zajęcia poprowadzą m.in.:

 

  • Leszek Balcerowicz, Przewodniczący Rady Forum Obywatelskiego Rozwoju;

  • David Huse, Oficer Orderu Imperium Brytyjskiego, doświadczony menadżer globalnych firm;

  • Piotr Krupa, Prezes Kruk S.A.;

  • Michał Kwiatkiewicz, Prezes Zarządu YES Biżuteria sp. z o.o.;

  • Jerzy Stępień, były sędzia Trybunału Konstytucyjnego, Prorektor Uczelni Łazarskiego;

  • Rafał Sonik, Prezes Zarządu Gemini Holding;

  • Weiren Zhao, Członek Zarządu TRIring International (Poland sp.z o.o.), Fabryka Łożysk Tocznych w Kraśniku;

  • Tomasz Lis, Redaktor Naczelny "Newsweek Polska", współwłaściciel serwisu internetowego naTemat.pl;

  • Ewald Raben, Prezes Zarządu Grupy Raben;

  • Paweł Kowal, Przewodniczący Rady Krajowej Polski Razem.

 

Dlaczego warto wziąć udział w Wiosennej Szkole Leszka Balcerowicza?

 

• Zdobędziesz doświadczenie, które z pewnością wzbogaci Twoje CV oraz wiedzę i umiejętności przydatne w życiu zawodowym.

• Będziesz miał okazję poznać osobiście wybitnych ekonomistów, prawników, przedsiębiorców i dziennikarzy.

 Wśród panelistów znajdą się eksperci z różnych dziedzin, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat problemów gospodarczych Polski i innych krajów oraz sposobów na ich rozwiązanie w duchu wolności gospodarczej.

• Poznasz działalność i ekspertów Forum Obywatelskiego Rozwoju, co może zaowocować dalszą współpracą – wiele osób właśnie w ten sposób rozpoczęło działalność w FOR.

• Otrzymasz atrakcyjne upominki i będziesz miał szansę na zdobycie nagrody głównej – 2000 zł.


 

Kto może wziąć udział?

 

Do udziału w Jesiennej Szkole Leszka Balcerowicza zapraszamy studentów wszystkich lat i kierunków studiów, tegorocznych absolwentów oraz doktorantów (do 32 roku życia), którzy interesują się sprawami polskiej i światowej gospodarki. Jeśli spełniasz powyższe warunki - aplikuj!

 

 

Jak aplikować?

 

Wystarczy napisać pracę konkursową na jeden z dwóch wybranych tematów (forma: artykuł prasowy, objętość tekstu: do 5 tys. znaków ze spacjami) oraz przesłać ją do 31 października  2016 r. poprzez specjalny formularz dostępny na stronie www.for.org.pl. Prace niespełniające powyższych wymagań nie będą oceniane.

 

Spośród nadesłanych prac wyłonionych zostanie 30 najlepszych, a ich autorzy wezmą udział w Jesiennej Szkole Leszka Balcerowicza. Osoby zakwalifikowane zostaną poinformowane o wynikach mailowo i telefonicznie najpóźniej 8 listopada 2016 r.

 

 

Jakie są nagrody?

 

Wszyscy uczestnicy seminarium otrzymają dyplomy i nagrody książkowe, a autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody w wysokości:

• I nagroda – 2000 zł;

• II nagroda – 1000 zł;

• III nagroda – 500 zł.

Ponadto jeden z uczestników otrzyma możliwość odbycia trzytygodniowego wakacyjnego stażu (2017 rok) w Institute of Economic Affairs w Londynie (z opłaconymi kosztami przelotu i zakwaterowania).

 

 

Jakie są warunki uczestnictwa?

 

Udział w Jesiennej Szkole Leszka Balcerowicza jest bezpłatny. Zapewniamy wyżywienie, a osobom spoza Warszawy - nocleg w hotelu.

Osoby, które zostały zakwalifikowane do udziału w poprzednich edycjach Wiosennej i Jesiennej Szkoły Leszka Balcerowicza, nie mogą ponownie wziąć w niej udziału. Każdy uczestnik powinien zapoznać się z poniżej załączonym regulaminem.

 

Więcej informacji na Facebook.com/FundacjaFOR i na http://www.for.org.pl


 

motywacja, menedżer, firma
Wygraj udział w Jesiennej Szkole Leszka Balcerowicza

KARIERA KOBIETY

NOWOŚĆ!!!

50 LEKCJI  J. NIEMIECKIEGO

 

 

© 2016 Kariera Kobiety