Prawie co trzeci start-up w Polsce ma wśród założycieli kobietę. Tylko niewielka część z nich tworzy go w obszarze technologicznym czy naukowym. Dodatkowo co piąta studentka uczelni technicznej nie wie, czym jest start-up technologiczny. Te dane wskazują na to, że potencjał technologicznej przedsiębiorczości kobiet jest tylko w niewielkim stopniu zagospodarowany. Wsparcie pań związanych z tym obszarem to priorytet programu Girls go start-up! Academy, do którego aplikować można do 24 listopada. Inicjatorzy chcą tworzyć w Polsce Kobiecą Dolinę Krzemową.   – Kobiety mają problem z uwierzeniem w siebie, stoją z boku, obserwują, wykonują role mniej frontowe. Mężczyźni łatwiej idą do przodu. Poza...
Praca zdalna to wybór, którego dokonujemy z wielu powodów. Niektóre z nas muszą zajmować się rodziną lub nie wyobrażają sobie rozstania z najbliższymi na kilka miesięcy, by podjąć pracę z dala od miejsca zamieszkania. Inni zbyt dużo czasu spędzają w ruchu, by tracić dodatkowo czas na dojazdy do biura. Są też takie kobiety, które po prostu nie potrafią skoncentrować się w biurze i panująca w nim atmosfera jest dla nich tak rozpraszająca, że nie są w stanie praktycznie niczego zrobić. Trzeba jednak być ostrożnym, bo praca zdalna wbrew pozorom nie jest taka prosta. Istnieje wiele błędów często popełnianych przez osoby...
I. Konkurs na film krótkometrażowy (30 minut)   Aby wziąć udział w konkursie należy złożyć: pakiet, w którego skład wchodzą: okładka (na której powinny znaleźć się: tytuł, autor, gatunek, logline), jednostronicowe streszczenie fabuły, prawidłowo sformatowany scenariusz (maksymalnie 30 stron).   Nagroda główna: 5 000 złotych.   Konkurs na scenariusz filmu krótkometrażowego jest jednoetapowy.   Adresy: Pakiet wraz z formularzem osobowym wypełnionym na przygotowanym przez Organizatorów szablonie należy przesłać listem poleconym lub dostarczyć osobiście w czterech wydrukowanych egzemplarzach w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 stycznia 2018, godz. 10:30 na adres: Warszawska Szkoła Filmowa ul. Generała Zajączka 7 01-518 Warszawa z dopiskiem: „Script Fiesta KONKURS” lub...
Braster - system domowej profilaktyki raka piersi. Poprzez kontakt z gruczołem piersiowym odwzorowuje jej obraz termograficzny. Może wychwycić nawet 3 milimetrowe zmiany. W procesie interpretacji badania ważny jest udział lekarzy radiologów, którzy w razie wykrycia niepokojących zmian, przekazują pacjentce wskazówki dotyczące dalszego postępowania diagnostycznego.     Kobiety, które zachorowały na raka piersi często podkreślają, że w ich najbliższym otoczeniu rzadko poruszano temat badań profilaktycznych. Boimy się o tym rozmawiać, a strach blokuje impuls kontrolny, który bywa kluczowy w ratowaniu życia. Psychoonkolog Adrianna Sobol od lat tłumaczy Polkom, że dbanie o siebie ma status bezcennego nawyku, jest też przejawem troski o tych, których...
Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA została Człowiekiem Corporate Governance 2017. To osoba, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce. Tytuł przyznano po raz trzeci w trakcie tegorocznego, siódmego już spotkania „Konferencji Rada Nadzorcza”, poświęconego praktycznym aspektom sprawowania kontroli i nadzoru właścicielskiego.   Konferencja Rada Nadzorcza to jedno z najistotniejszych wydarzeń w Polsce poświęcone tematyce rad nadzorczych. Miejsce spotkania przedstawicieli corporate governance, gdzie dokonuje się merytoryczna i rzeczowa wymiana doświadczeń oraz omówienie zagadnień i problemów związanych z nadzorem właścicielskim. Zwieńczeniem konferencji jest ceremonia przyznania wyróżnienia „Człowiek Corporate Governance”.   W ubiegłym roku wyróżniono Wiesława...
Małe i mikrofirmy mogą ubiegać się o pożyczkę na korzystnych warunkach w Agencji Rozwoju Przemysłu. Wsparcie może opiewać na kwotę do 2 mln zł. Jako pierwsza skorzystała z tej opcji firma Ermax z Dąbrowy Górniczej. Choć produkt jest nowy, ARP zdążyło już udzielić kilku podobnych kredytów.     Dla kogo i na co pożyczka z ARP?   - Pożyczki na innowacje są przeznaczone dla każdego rodzaju firmy, także – co jest całkowitą nowością w ARP – dla małych i średnich przedsiębiorców. Nie interesuje nas, na co firma przeznaczy te pieniądze: może to być pożyczka obrotowa, pożyczka na linię produkcyjną, interesuje nas, aby firma...
Braster - system domowej profilaktyki raka piersi. Poprzez kontakt z gruczołem piersiowym odwzorowuje jej obraz termograficzny. Może wychwycić nawet 3 milimetrowe zmiany. W procesie interpretacji badania ważny jest udział lekarzy radiologów, którzy w razie wykrycia niepokojących zmian, przekazują pacjentce wskazówki dotyczące dalszego postępowania diagnostycznego.     Kobiety, które zachorowały na raka piersi często podkreślają, że w ich najbliższym otoczeniu rzadko poruszano temat badań profilaktycznych. Boimy się o tym rozmawiać, a strach blokuje impuls kontrolny, który bywa kluczowy w ratowaniu życia. Psychoonkolog Adrianna Sobol od lat tłumaczy Polkom, że dbanie o siebie ma status bezcennego nawyku, jest też przejawem troski o tych, których...

W sezonie zimowym 2016 zdecydowanie wyróżniają się dwa trendy: powrót aksamitu i motyw „winter garden”. Akcenty kwiatowe – tym razem w nieco przygaszonej i stonowanej wersji – mogą się znaleźć zarówno na sukienkach, jak i garniturach czy płaszczach. W kolorystyce dominuje czerń, bordo, szmaragd i atramentowy granat. Must have sezonu to eleganckie płaszcze i sukienki o kroju halki na bardzo cienkich ramiączkach założone na T-shirt lub ciepły sweter.

 

 

Aksamit i mroczne barwy

 

Trendy proponowane na sezon jesień-zima 2016/2017 z pewnością nie zawiodą nawet najbardziej wymagających miłośniczek mody. Wyrafinowane tkaniny, kroje podkreślające sylwetkę i charakterystyczne motywy każdej kobiecie dodadzą szyku i elegancji.

 

– Dwa najbardziej wyraziste trendy to wielki powrót aksamitu oraz trend, który nazwałyśmy „winter garden”. Są to motywy kwiatowe, ale nie takie, jak w kolekcjach letnich – w żywych, intensywnych kolorach, tylko stłumione, melancholijne, może trochę mroczne. Zimą kwiaty są wszędzie, mamy je na płaszczach, na sukienkach, ale także na garniturach. To jest podstawa do bardzo wielu ciekawych stylizacji – mówi Justyna Gustaw, brand manager marki Emente.

 

Bez wątpienia najmodniejszą tkaniną sezonu jest aksamit. Potwierdzają to m.in. takie marki jak: Valentino, Bottega Veneta, Alberta Ferretti czy Prada.

– Aksamit jest bezapelacyjnym królem sezonu. Nie widzieliśmy go w zasadzie na wybiegach od lat 90., teraz przeżywa swoje 5 minut. Z aksamitu szyjemy wszystko: od sukienek poprzez bluzy, dresy, a nawet wieczorowe garnitury. Króluje w modzie i codziennej, i streetowej, nosimy go na pewno w wydaniu wieczorowym. Aksamit jest wszędzie i bez aksamitu sezon jesień-zima nie istnieje – tłumaczy Justyna Gustaw.

 

 

Najmodniejsze kolory zimy 2016

 

Ubrania z motywami kwiatowymi mogą także stanowić doskonałe połączenie z białą koszulą, czarnymi spodniami albo klasycznymi dżinsami.

– Najważniejsze trzy kolory jesieni i zimy to zdecydowanie czerń, bordo oraz szmaragd, ale na pokazach widzieliśmy też bardzo dużo atramentowych granatów, bardzo dużo złota, brokatu, a także klasyczne stonowane kolory, jak np. płaszcze z wielbłądziej wełny – podkreśla Justyna Gustaw.

 

 

Pora schować oversize

 

Zdaniem stylistów z roku na rok Polki stają się odważniejsze w doborze krojów i fasonów. Lubią eksperymentować z niebanalnymi zestawieniami, a w ich szafach coraz więcej miejsca zajmują ubrania dopasowane, podkreślające kobiece kształty.

 

– Na pierwszy plan wysuwają się fasony podkreślające, dyscyplinujące sylwetkę, z głębokimi dekoltami, ale także mini. Raczej odchodzimy od oversize. Wielkim hitem jest sukienka o kroju halki np. na cieniutkich ramiączkach i lekko rozszerzonej linii, która bardzo fajnie wygląda narzucona na koszulę, na T-shirt albo nawet sweter. Jeśli np. narzucimy na wierzch płaszcz i do tego założymy cięższe buty, ta sylwetka wygląda bardzo nowocześnie, ale jest nam też ciepło i komfortowo – mówi Justyna Gustaw.

 

 

Zimowe okrycia

 

Must have zimowego sezonu są stylowe płaszcze. Odpowiednio dobrane nadadzą elegancki ton każdej stylizacji.

 

– Jest to rzecz, która pasuje do wszystkiego. Możemy ją założyć do sportowych butów, do kozaków, do glanów, do szpilek i w zasadzie jest podstawą każdej stylizacji. Ja bym bardzo namawiała panie, żeby wybierając płaszcz, zwracały uwagę na tkaninę. Oczywiście najlepsze są mieszanki wełen, bo jest to tkanina, która w naturalny sposób nas ociepla i powoduje, że jest nam miło, komfortowo – dodaje Justyna Gustaw.

 

Dopełnieniem każdej stylizacji mogą być torby z ozdobnymi haftami. Niektóre modele wręcz zrywają ze stereotypowym pojęciem „dodatku” i wychodzą na pierwszy plan. Kolorowe hafty inspirowane sztuką ludową urozmaicą każdy look, nawet najprostszy.

 

 

 

 

 

 

© Newseria

 

Zima 2016 - trendy w modzie według Emente

KARIERA KOBIETY

NOWOŚĆ!!!

50 LEKCJI  J. NIEMIECKIEGO

 

 

© 2016 Kariera Kobiety