Prawie co trzeci start-up w Polsce ma wśród założycieli kobietę. Tylko niewielka część z nich tworzy go w obszarze technologicznym czy naukowym. Dodatkowo co piąta studentka uczelni technicznej nie wie, czym jest start-up technologiczny. Te dane wskazują na to, że potencjał technologicznej przedsiębiorczości kobiet jest tylko w niewielkim stopniu zagospodarowany. Wsparcie pań związanych z tym obszarem to priorytet programu Girls go start-up! Academy, do którego aplikować można do 24 listopada. Inicjatorzy chcą tworzyć w Polsce Kobiecą Dolinę Krzemową.   – Kobiety mają problem z uwierzeniem w siebie, stoją z boku, obserwują, wykonują role mniej frontowe. Mężczyźni łatwiej idą do przodu. Poza...
Praca zdalna to wybór, którego dokonujemy z wielu powodów. Niektóre z nas muszą zajmować się rodziną lub nie wyobrażają sobie rozstania z najbliższymi na kilka miesięcy, by podjąć pracę z dala od miejsca zamieszkania. Inni zbyt dużo czasu spędzają w ruchu, by tracić dodatkowo czas na dojazdy do biura. Są też takie kobiety, które po prostu nie potrafią skoncentrować się w biurze i panująca w nim atmosfera jest dla nich tak rozpraszająca, że nie są w stanie praktycznie niczego zrobić. Trzeba jednak być ostrożnym, bo praca zdalna wbrew pozorom nie jest taka prosta. Istnieje wiele błędów często popełnianych przez osoby...
I. Konkurs na film krótkometrażowy (30 minut)   Aby wziąć udział w konkursie należy złożyć: pakiet, w którego skład wchodzą: okładka (na której powinny znaleźć się: tytuł, autor, gatunek, logline), jednostronicowe streszczenie fabuły, prawidłowo sformatowany scenariusz (maksymalnie 30 stron).   Nagroda główna: 5 000 złotych.   Konkurs na scenariusz filmu krótkometrażowego jest jednoetapowy.   Adresy: Pakiet wraz z formularzem osobowym wypełnionym na przygotowanym przez Organizatorów szablonie należy przesłać listem poleconym lub dostarczyć osobiście w czterech wydrukowanych egzemplarzach w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 stycznia 2018, godz. 10:30 na adres: Warszawska Szkoła Filmowa ul. Generała Zajączka 7 01-518 Warszawa z dopiskiem: „Script Fiesta KONKURS” lub...
Braster - system domowej profilaktyki raka piersi. Poprzez kontakt z gruczołem piersiowym odwzorowuje jej obraz termograficzny. Może wychwycić nawet 3 milimetrowe zmiany. W procesie interpretacji badania ważny jest udział lekarzy radiologów, którzy w razie wykrycia niepokojących zmian, przekazują pacjentce wskazówki dotyczące dalszego postępowania diagnostycznego.     Kobiety, które zachorowały na raka piersi często podkreślają, że w ich najbliższym otoczeniu rzadko poruszano temat badań profilaktycznych. Boimy się o tym rozmawiać, a strach blokuje impuls kontrolny, który bywa kluczowy w ratowaniu życia. Psychoonkolog Adrianna Sobol od lat tłumaczy Polkom, że dbanie o siebie ma status bezcennego nawyku, jest też przejawem troski o tych, których...
Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA została Człowiekiem Corporate Governance 2017. To osoba, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce. Tytuł przyznano po raz trzeci w trakcie tegorocznego, siódmego już spotkania „Konferencji Rada Nadzorcza”, poświęconego praktycznym aspektom sprawowania kontroli i nadzoru właścicielskiego.   Konferencja Rada Nadzorcza to jedno z najistotniejszych wydarzeń w Polsce poświęcone tematyce rad nadzorczych. Miejsce spotkania przedstawicieli corporate governance, gdzie dokonuje się merytoryczna i rzeczowa wymiana doświadczeń oraz omówienie zagadnień i problemów związanych z nadzorem właścicielskim. Zwieńczeniem konferencji jest ceremonia przyznania wyróżnienia „Człowiek Corporate Governance”.   W ubiegłym roku wyróżniono Wiesława...
Małe i mikrofirmy mogą ubiegać się o pożyczkę na korzystnych warunkach w Agencji Rozwoju Przemysłu. Wsparcie może opiewać na kwotę do 2 mln zł. Jako pierwsza skorzystała z tej opcji firma Ermax z Dąbrowy Górniczej. Choć produkt jest nowy, ARP zdążyło już udzielić kilku podobnych kredytów.     Dla kogo i na co pożyczka z ARP?   - Pożyczki na innowacje są przeznaczone dla każdego rodzaju firmy, także – co jest całkowitą nowością w ARP – dla małych i średnich przedsiębiorców. Nie interesuje nas, na co firma przeznaczy te pieniądze: może to być pożyczka obrotowa, pożyczka na linię produkcyjną, interesuje nas, aby firma...
Braster - system domowej profilaktyki raka piersi. Poprzez kontakt z gruczołem piersiowym odwzorowuje jej obraz termograficzny. Może wychwycić nawet 3 milimetrowe zmiany. W procesie interpretacji badania ważny jest udział lekarzy radiologów, którzy w razie wykrycia niepokojących zmian, przekazują pacjentce wskazówki dotyczące dalszego postępowania diagnostycznego.     Kobiety, które zachorowały na raka piersi często podkreślają, że w ich najbliższym otoczeniu rzadko poruszano temat badań profilaktycznych. Boimy się o tym rozmawiać, a strach blokuje impuls kontrolny, który bywa kluczowy w ratowaniu życia. Psychoonkolog Adrianna Sobol od lat tłumaczy Polkom, że dbanie o siebie ma status bezcennego nawyku, jest też przejawem troski o tych, których...

Braster - system domowej profilaktyki raka piersi. Poprzez kontakt z gruczołem piersiowym odwzorowuje jej obraz termograficzny. Może wychwycić nawet 3 milimetrowe zmiany. W procesie interpretacji badania ważny jest udział lekarzy radiologów, którzy w razie wykrycia niepokojących zmian, przekazują pacjentce wskazówki dotyczące dalszego postępowania diagnostycznego.

 

 

Kobiety, które zachorowały na raka piersi często podkreślają, że w ich najbliższym otoczeniu rzadko poruszano temat badań profilaktycznych. Boimy się o tym rozmawiać, a strach blokuje impuls kontrolny, który bywa kluczowy w ratowaniu życia. Psychoonkolog Adrianna Sobol od lat tłumaczy Polkom, że dbanie o siebie ma status bezcennego nawyku, jest też przejawem troski o tych, których kochamy.

Jagoda Fabiszewska: Młode kobiety często myślą, że rak to przypadłość ludzi starszych. Badania kontrolne to dla nich abstrakcja. Na pani blogu przeczytałam wstrząsającą historię 25-letniej Luizy, która trafiła do lekarza w tak zaawansowanym stadium choroby, że niewiele można było zrobić.

 

Adrianna Sobol: To kolejny dowód przemilczania "trudnych tematów", domena wielu rodzin. Rak krążył w otoczeniu Luizy, walczyła z nim jej babcia, wujek, koleżanki mamy, a mimo to nie miała wypracowanego nawyku, chociażby autobadania. Warto dodać, że wiele kobiet po prostu nie wie jak ono powinno przebiegać. Tu też mamy sporo do nadrobienia, bo stawka jest wysoka. Jeszcze raz to podkreślę - wczesna diagnoza zwiększa szansę na wyleczenie.

 

Może takie spotkania ze specjalistami powinny być jednak obowiązkowe - w ramach programu szkolnego?

- Dzisiaj możemy kumulować wiele metod i trzeba o tym pamiętać na każdym etapie życia. Rak nie ma wieku, może się zjawić w każdej chwili. Powinniśmy uświadamiać rangę badań profilaktycznych naszym dzieciom, żeby myślały o nich jak o naturalnym procesie dbania o zdrowie, a strach kojarzył im się tylko z ich zaniedbywaniem. Media, szkoła, specjaliści, rodzina ‒ wszyscy są ważnymi ogniwami informacji. Wspierajmy się po prostu skutecznie.

 

 

Od niedawna kobiety mogą też badać piersi dzięki urządzeniu Braster - opatentowanym przez zespół polskich naukowców. Na czym polega ta metoda?

 

- Braster wzmacnia system domowej czujności onkologicznej, to bardzo dobre uzupełnienie standardowych metod USG i mammografii. Bezbolesne, nieinwazyjne, nieemitujące żadnego promieniowania badanie można wykonać we własnym domu, w przyjaznych warunkach. Trwa tylko 15 minut, a żeby je wykonać potrzebna nam aktywna, intuicyjna aplikacja mobilna (smartfon, tablet) ‒ przypominająca co miesiąc o kolejnej kontroli (to jej dodatkowy atut).

 

- Złośliwy guz nowotworowy ma nieco wyższą temperaturę niż zdrowe tkanki. Wynika to z jego większego ukrwienia i szybszego metabolizmu. Komórki nowotworowe wytwarzają gęstą sieć naczyń włosowatych, które w termografii (właśnie na niej bazuje Braster) są widoczne jako ogniska podwyższonej temperatury.

 

 

Braster jest dobrym uzupełnieniem innych metod diagnostycznych. Czy wystarczy wykonać jedno badanie raz na jakiś czas? 

 

- Nie, to za mało. Lekarze stale podkreślają, że tak naprawdę żadna metoda nie gwarantuje nam 100 proc. pewności. Nie ma jednego badania, które możemy wykonać i odetchnąć z ulgą. Skuteczna diagnostyka jest uzależniona od wielu czynników m.in. jakości sprzętu i indywidualnych umiejętności lekarza.

 

- Właśnie dlatego tak ważna jest nasza osobista czujność, dbanie o wspomniany stały harmonogram badań i kumulowanie kilku metod, bo właśnie to definiuje profilaktykę. Dlatego zachęcam wszystkie panie, szczególnie te młode - przed 50-tym rokiem życia, by stosowały się do zaleceń lekarzy i wykonywały regularnie USG, a jednocześnie  pamiętały o comiesięcznym samobadaniu Brasterem.

 

- Młode kobiety ze względu na szybszy metabolizm są bardziej zagrożone nowotworami interwałowymi, które rozwijają się bardzo szybko, nawet w ciągu kilku miesięcy. W takiej sytuacji kontrola raz w roku nie wystarcza, może się okazać, że została zrobiona zbyt późno.

 

 

 

 

 

 

 

materiał prasowy partnera

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

motywacja, menedżer, firma
Młode kobiety boją się badań. Braster może im pomóc kontrolować zdrowie

KARIERA KOBIETY

NOWOŚĆ!!!

50 LEKCJI  J. NIEMIECKIEGO

 

 

© 2016 Kariera Kobiety